Home News Tickets Schedule Main Stage Local Acts VIDEO VIP Pre-parties Venues Sponsors Vendors Directions FAQ's Live Art Photos Bike Info Restaurants After Parties

SCHEDULE

MAINSTAGE (1100 block of Acoma)
11:50 - 12:15 - School of Rock
12:30 - 01:00 - My Body Sings Electric
01:15 - 01:45 - Churchill
02:00 - 02:45 - Baywood
03:00 - 04:00 - Black Joe Lewis & the Honeybears
04:20 - 05:20 - Karl Denson's Tiny Universe Beastie Boys tribute
05:45 - 06:45 - Battles
07:10 - 08:10 - Macklemore
08:40 - 09:55 - Girl Talk

THE CHURCH (1160 Lincoln Street)
12:00 - 12:30 - Rubedo
12:45 - 01:15 - PANAL S.A. DE C.V.
01:30 - 02:00 - Choke the Word
02:15 - 02:45 - Demon Funkies
03:00 - 03:30 - SlaughterHouse Rootz
03:45 - 04:15 - Trichome
04:30 - 05:00 - Andy Palmer and Grub Street Writer
05:15 - 05:45 - Potcheen
06:00 - 06:30 - Pink Hawks & Koffi Togo Company
06:45 - 07:15 - iZCALLi

CITY HALL STREET LEVEL (1144 Broadway)
12:00 12:30 1984
12:45 01:15 Turner Jackson
01:30 02:00 option4
02:15 02:45 Real Magic
03:00 03:30 Yo Soy Sauce w/ CacheFlowe
03:45 04:15 Mombi
04:30 05:00 Flashlights
05:15 05:45 ManCub
06:00 06:30 Force Publique
06:45 07:15 The Photo Atlas

CITY HALL AMPHITHEATRE (1144 Broadway)
12:00 - 12:30 - Filthy T
12:45 - 01:15 - Broken Tongues
01:30 - 02:00 - American Trash Republic
02:15 - 02:45 - Whygee
03:00 - 03:30 - Bigwheel Electrosoul
03:45 - 04:15 - The Foodchain
04:30 - 05:00 - Wheelchair Sports Camp
05:15 - 05:45 - Cobraconda
06:00 - 06:30 - BLKHRTS
06:45 - 07:15 - Human Agency

CITY HALL UPSTAIRS (1109 Lincoln Street)
12:00 - 12:25 - Anxious
12:25 - 12:35 - Gypdahip
12:35 - 01:00 - Input
01:00 - 01:10 - Gypdahip
01:10 - 01:35 - Koo Qua
01:35 - 01:45 - DJ KTone
01:45 - 02:10 - Julox
02:10 - 02:20 - DJ KTone
02:20 - 02:45 - D'Girl
02:45 - 02:55 - DJ Low Key
02:55 - 03:05 - Mr. Midas
03:05 - 03:15 - DJ Low Key
03:15 - 03:40 - Rockie
03:40 - 03:50 - DeeJay Tense
03:50 - 04:15 - Diamond Boiz
04:15 - 04:25 - DeeJay Tense
04:25 - 04:50 - Mane Rok
04:50 - 05:00 - DJ Top Shelf
05:00 - 05:25 - Spoke In Wordz
05:25 - 05:35 - DJ Top Shelf
05:35 - 06:00 - SP Double
06:05 - 06:30 - Bianca Mikahn
06:35 - 07:00 - Hypnautic
07:05 - 07:30 - J. Carey

STONEY'S (1111 Lincoln Street)
12:00 - 12:30 - Eldren
12:45 - 01:15 - Caleb Slade
01:30 - 02:00 - In The Whale
02:15 - 02:45 - Take To The Oars
03:00 - 03:30 - Joshua Novak
03:45 - 04:15 - Rachel & the Kings
04:30 - 05:00 - Rob Drabkin
05:15 - 05:45 - Bop Skizzum
06:00 - 06:30 - Epilogues
06:45 - 07:15 - Carbon Choir

VINYL ROOFTOP (1082 Broadway)
12:00 01:00 TK
01:00 02:00 John Templeton
02:00 02:50 DJ Brick Lee
03:00 03:50 TK
04:00 04:50 Michael Trundle
05:00 05:50 Ginger Perry
06:00 06:50 MU$A

VINYL MAIN (1082 Broadway)
12:00 - 12:30 - The Manxx
12:45 - 01:15 - Glass Homes
01:30 - 02:00 - M & the Gems
02:15 - 02:45 - The Don'ts and Be Carefuls
03:00 - 03:30 - Fingers of the Sun
03:45 - 04:15 - Varlet
04:30 - 05:00 - SAUNA
05:15 - 05:45 - Night of Joy
06:00 - 06:30 - Glass Hits
06:45 - 07:15 - Wire Faces

BAR STANDARD (1037 Broadway)
12:00 - 12:30 - Spires
12:45 - 01:15 - Land Lines
01:30 - 02:00 - The Morning Clouds
02:15 - 02:45 - Achille Lauro
03:00 - 03:30 - Le Divorce
03:45 - 04:15 - Joy Subtraction
04:30 - 05:00 - The Knew
05:15 - 05:45 - Hearts in Space
06:00 - 06:30 - The Swayback
06:45 - 07:15 - Overcasters

BROADWAYS (1027 Broadway)
12:00 12:30 Iconocaust
12:45 01:15 TK
01:30 02:00 Vale of Pnath
02:15 02:45 No Fair Fights
03:00 03:30 IAMTHESHOTGUN
03:45 04:15 Lords of Fuzz
04:30 05:00 Lola Black
05:15 05:45 MF Ruckus
06:00 06:30 Zebroids
06:45 07:15 Il Cattivo

CURIOUS THEATRE (1080 Acoma Street)
12:00 - 12:30 - The Yawpers
12:45 - 01:15 - Petals of Spain
01:30 - 02:00 - I'm With Her
02:15 - 02:45 - FaceMan
03:00 - 03:30 - Ian Cooke
03:45 - 04:15 - A. Tom Collins
04:30 - 05:00 - The Raven and the Writing Desk
05:15 - 05:45 - Fairchildren
06:00 - 06:30 - Danielle Ate the Sandwich
06:45 - 07:15 - John Common and Blinding Flashes of Light

BANNOCK STREET GARAGE (1015 Bannock Street)
12:00 - 12:30 - Luke Schmaltz (King Rat)
12:45 - 01:15 - TBA
01:30 - 02:00 - Elway
02:15 - 02:45 - Pitch Invasion
03:00 - 03:30 - RED STiNGER
03:45 - 04:15 - Frontside Five
04:30 - 05:00 - Dead Ringer
05:15 - 05:45 - Boldtype
06:00 - 06:30 - Synthetic Elements
06:45 - 07:15 - Reno Divorce

LA RUMBA (99 West Ninth Avenue)
12:00 - 12:30 - The Kentucky Street Parlor Pickers
12:45 - 01:15 - 4H Royalty
01:30 - 02:00 - The Hollyfelds
02:15 - 02:45 - New Ben Franklins
03:00 - 03:30 - Tin Horn Prayer
03:45 - 04:15 - Arliss Nancy
04:30 - 05:00 - Kinetix
05:15 - 05:45 - The Foot.
06:00 - 06:30 - Wonderlic
06:45 - 07:15 - Whiskey Tango

ROOSTER AND MOON (955 Bannock Street)
12:00 12:30 Alphabets
12:45 01:15 Kevin Costner Suicide Pact
01:30 02:00 Men In Burka
02:15 02:45 Iuengliss
03:00 03:30 Randy Ramirez (the Heyday)
03:45 04:15 A Mouthful of Thunder
04:30 05:00 Safe Boating Is No Accident
05:15 05:45 Lizzie Huffman
06:00 06:30 Coles Whalen
06:45 07:15 Patrick Dethlefs

DAZZLE (930 Lincoln Street)
12:00 - 12:30 - Aakash Mittal
12:45 - 01:15 - Raincheck
01:30 - 02:00 - Young Austin and No Difference
02:15 - 02:45 - Dan Treanor
03:00 - 03:30 - The Informants
03:45 - 04:15 - Greg Harris Vibe Quintet
04:30 - 05:00 - Carmen Sandim Sextet
07:00 - 08:00 - Stranahan/Zaleski/Rosato
09:00 - 10:00 - Stranahan/Zaleski/Rosato
10:30 - 12:00 - Dazzle Recording Session